Dla Pacjenta

Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej kliniki.

Przed wizytą w klinice.
Poniżej przygotowaliśmy „niezbędnik pacjenta”, czyli zestaw informacji na temat terapii oraz tego, jak przygotować się do wizyty w klinice leczenia Medyczną Marihuaną CannaTherapy. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, by każda wizyta, dla Państwa wygody, przebiegała szybko i sprawnie.

Jak przygotować się do wizyty w klinice?

Przygotowanie się do wizyty w naszej klinice sprowadza się do kilku prostych czynności. Procedura jest maksymalnie uproszczona tak, aby wizyta nie wiązała się z niepotrzebnymi utrudnieniami. Naszą klinikę wyróżnia fakt, iż jesteśmy ośrodkiem przyjaznym dla Pacjenta, gdzie dobro Pacjenta jest zawsze na pierwszym miejscu.

Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu
721 156 037.

Podczas rozmowy telefonicznej Pacjent uzyska wszystkie możliwe informacje na temat wizyty, w tym proponowany termin konsultacji i jej koszt.

Na wizytę należy przynieść skompletowaną dokumentację medyczną w formie elektronicznej lub papierowej. W miarę możliwości należy zabrać ze sobą kserokopie, aby można było je dołączyć do dokumentacji medycznej kliniki.

Lekarz prowadzący decyduje o konieczności zastosowania i formie terapii, w razie potrzeby może zlecić dodatkowe konsultacje ze specjalistą odpowiednim dla danego przypadku.

Wizyta odbywa się w prywatnym gabinecie lekarskim, domu Pacjenta, bądź w formie konsultacji on-line/telefonicznych.

Koszt pierwszej wizyty: 200zł
Koszt kolejnej wizyty: 150zł

Informacje o terapii

Odkąd jest możliwe wykorzystanie kannabinoidów w leczeniu, ta gałąź terapeutyczna mocno się rozwinęła i ciągle odkrywane są nowe pola do jej zastosowania. Medyczna Marihuana wykazuje działanie wspierające wiele rodzajów leczenia. Terapia pozwala wyregulować pracę organizmu dzięki niebagatelnemu wpływowi na układ endokannabinoidowy człowieka.

Lista schorzeń kwalifikujących się do terapii z zastosowaniem Medycznej Marihuany obejmuje wiele jednostek, takich jak: dolegliwości bólowe, zwłaszcza przewlekłe i wynikające z procesów nowotworowych czy z stosowanego leczenia onkologicznego. Terapia jest też szeroko stosowana w zaburzeniach psychicznych, neuralgiach, chorobach gastrologicznych, endokrynologicznych, ginekologicznych, urologicznych, reumatologicznych, czy dermatologicznych. Jest szczególnie skuteczna w leczeniu migren, wahań nastroju i bezsenności.

Dodatkowe korzyści:

• Stosowanie Medycznej Marihuany pozwala na zmniejszenie do 3x dawek opioidowych środków przeciwbólowych, a wynikowo ich toksycznosci, przy zachowaniu efektu terapeutycznego.
• Znikoma toksyczność kannabinoidów
• Niskie ryzyko uzależnienia, obejmujące mniej niż 14% osób przyjmujących długotrwale Medyczną Marihuanę.

Terapia Medyczną Marihuaną – o czym warto wiedzieć?

Skuteczność terapii zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jaka odmiana zostanie zastosowania i jaki sposób podania. W naszej klinice wykorzystujemy różne odmiany Medycznej Marihuany, mające różne stężenia i stosunki THC:CBD, oraz skład terpenowy dobierany indywidualnie w terapii każdego przypadku.

Terapia odbywa się z zastosowaniem Medycznej Marihuany o zawartości psychoaktywnego THC >0,2%, dostępnej jedynie na receptę w aptece. Dostępne są preparaty od wiodących, światowych producentów, produkowane w standardzie farmaceuntycznym. Powtarzalność jakości i składu produktu farmaceutycznego, pozwalają na ustalenie precyzyjnego planu dawkowania w schemacie leczenia. Nasi lekarze wykorzystują w terapii również susz CBD, dostępny w formie suplementów diety, co przekłada się na obniżenie kosztów terapii, zwłaszcza gdy istnieje konieczność zestawienia ze sobą 2 rodzajów kannabinoidów.

Sposoby przyjmowania medycznej Marihuany

Zalecane metody podawania leku w trakcie terapii Medyczną Marihuaną to inhalacja oraz przyjmowanie doustne, z czego dużo skuteczniejsza jest waporyzacja (inhalacja). Nie zaleca się natomiast palenia, gdyż stanowi dodatkowe obciążenie organizmu w chorobie. Podczas wizyty lekarz omówi z Pacjentem kwestie sposobów przyjmowania leku i pomoże w doborze odpowiedniej metody, jak i samego urządzenia. Pacjenci zakwalifikowani do terapii Medyczną Marihuaną na życzenie mogą odbyć darmowe szkolenie z metod waporyzacji i zagadnień technicznych prowadzone przez nasz personel medyczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli waporyzatorów, dzielą się głównie na stacjonarne i przenośne – każde posiadają swoje wady i zalety. Jako klinika zalecamy zakup modeli posiadających niemiecki certyfikat medyczny.