Skip to main content

Dla Pacjenta

Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej kliniki.

Przed wizytą w klinice.

Poniżej przygotowaliśmy „niezbędnik pacjenta”, czyli zestaw informacji na temat terapii oraz tego, jak przygotować się do wizyty w klinice leczenia Medyczną Marihuaną CannaTherapy. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, by każda wizyta, dla Państwa wygody, przebiegała szybko i sprawnie.

Przygotowanie się do wizyty w naszej klinice sprowadza się do kilku prostych czynności. Procedura jest maksymalnie uproszczona tak, aby wizyta nie wiązała się z niepotrzebnymi utrudnieniami. Naszą klinikę wyróżnia fakt, iż jesteśmy ośrodkiem przyjaznym dla Pacjenta, gdzie dobro Pacjenta jest zawsze na pierwszym miejscu.

Krok 1

Rejestracja telefoniczna lub internetowa

Istnieją dwie możliwości rejestracji.

Podczas rozmowy telefonicznej lub w odpowiedzi e-mail Pacjent uzyska wszystkie możliwe informacje na temat wizyty, w tym proponowany termin konsultacji i jej koszt.


Krok 2

Komplementacja dokumentów medycznych

Na wizytę należy przygotować skompletowaną dokumentację medyczną w formie elektronicznej lub papierowej. W miarę możliwości należy zabrać ze sobą kserokopie, aby można było je dołączyć do dokumentacji medycznej kliniki.


Krok 3

Wizyta – stacjonarna | wideo-rozmowa | telefoniczna

Wizyta odbywa się w prywatnym gabinecie lekarskim, domu Pacjenta, bądź w formie konsultacji on-line/telefonicznych.

Lekarz prowadzący decyduje o konieczności zastosowania i formie terapii, w razie potrzeby może zlecić dodatkowe konsultacje ze specjalistą odpowiednim dla danego przypadku.

Informacje o terapii

Odkąd jest możliwe wykorzystanie kannabinoidów w leczeniu, ta gałąź terapeutyczna mocno się rozwinęła i ciągle odkrywane są nowe pola do jej zastosowania. Medyczna Marihuana wykazuje działanie wspierające wiele rodzajów leczenia. Terapia pozwala wyregulować pracę organizmu dzięki niebagatelnemu wpływowi na układ endokannabinoidowy człowieka.

Lista schorzeń kwalifikujących się do terapii z zastosowaniem Medycznej Marihuany obejmuje wiele jednostek, takich jak: dolegliwości bólowe, zwłaszcza przewlekłe i wynikające z procesów nowotworowych czy z stosowanego leczenia onkologicznego. Terapia jest też szeroko stosowana w zaburzeniach psychicznych, neuralgiach, chorobach gastrologicznych, endokrynologicznych, ginekologicznych, urologicznych, reumatologicznych, czy dermatologicznych. Jest szczególnie skuteczna w leczeniu migren, wahań nastroju i bezsenności.

Dodatkowe korzyści:

  • Stosowanie Medycznej Marihuany pozwala na zmniejszenie do 3x dawek opioidowych środków przeciwbólowych, a wynikowo ich toksycznosci, przy zachowaniu efektu terapeutycznego.
  • Znikoma toksyczność kannabinoidów
  • Niskie ryzyko uzależnienia, obejmujące mniej niż 14% osób przyjmujących długotrwale Medyczną Marihuanę.