Skip to main content

Marihuana medyczna Bydgoszcz — dla kogo jest medyczna marihuana?

Marihuana medyczna Bydgoszcz — dla kogo jest medyczna marihuana?

Marihuana medyczna Bydgoszcz — dla kogo jest medyczna marihuana?

Choć w Polsce medyczna marihuana jest legalna już od kilku lat, to nadal wiele osób nie wie, jak skuteczna i popularna jest ta metoda leczenia za granicą. Korzysta z niej wielu pacjentów, którzy zmagają się z dolegliwościami bólowymi, ale nie tylko. Kiedy warto sięgnąć po ten lek?

Czy można dostać medyczną marihuanę w Bydgoszczy?

Leczenie przy wykorzystaniu suszu konopnego jest w Polsce legalne już od 2017 roku. Jeśli chodzi o dostępność w aptekach, to w większych miastach nie powinno być z tym problemu, można na pewno sprawdzić w internecie dostępność w poszczególnych aptekach, a nawet zarezerwować lek. W Bydgoszczy medyczna marihuana jest dostępna choćby w sieci aptek Gemini i Super-Pharm. Czeto na stanie jest kilka sztuk, które dość szybko się rozchodzą, stąd, żeby uniknąć jeżdżenia w ciemno po mieście, opcja rezerwacji leku online jest świetnym pomysłem.

Jakie rodzaje mieszanek suszu są dostępne w Bydgoszczy?

W Polsce na ten moment dopuszczone do sprzedaży i użytkowania jest sześć mieszanek, które różnią się między sobą stężeniem składników. To niewiele w porównaniu z innymi krajami, gdzie np. W Niemczech takich dostępnych mieszanek jest ponad 130. Jednak to, że ta metoda staje się coraz popularniejsza, jest dobrym prognostykiem na kolejne lata. Ludzie coraz chętnie sięgają po naturalne metody lecznicze. Nie tylko wtedy kiedy inne metody zawiodą, ale holistyczne podejście jest obecnie coraz modniejszym trendem.

Jak dostać receptę na ten lek w Bydgoszczy?

Co prawda do wystawiania recepty na medyczną marihuanę uprawnieni są wszyscy lekarze, którzy mają uprawnienia do wystawiania recept na leki typu RPW, czyli tak zwaną receptę narkotyczną. Jednak nie każdy lekarz posiada wystarczającą wiedzę na temat samego leku. Z pewnością lekarze tacy jak onkolodzy, pracujący na oddziałach opieki paliatywnej, neurolodzy czy psychiatrzy udzielą więcej informacji na temat leku. Na lekarzy rodzinnych nie ma co specjalnie liczyć. Często brakuje im nie tylko wiedzy, ale też chęci jej zdobycia w tym temacie. Najlepszym wyborem są więc lekarze, którzy specjalizują się w tego typu leczeniu, dobierają kurację, monitorują ją, interesują się tematyką leczenia medyczną marihuaną nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Tacy specjaliści pracują między innymi w CannaTherapy.

Jak się przygotować do wizyty?

Pierwszym krokiem jest telefoniczne lub w formie formularz internetowego zgłoszenie i rezerwacja terminu. Wizyty mogą odbywać się w siedzibie CannaTherapty, ale nie martw się jeśli jesteś z innego miasta. Rozwój technologii umożliwił video porady, podczas których bez wychodzenia z domu, można połączyć się ze socjalistą. Na wizytę warto przygotować posiadaną dokumentację medyczną – wszystkie zalecenia lekarskie, informację o dotychczasowym leczeniu, wyniki badań. Podczas takiej wizyty specjalista przeprowadzi wywiad lekarski, w razie konieczności może też zlecić dodatkowe badania. Jeśli zakwalifikuje pacjenta do leczenia, dobierze najlepszą mieszankę suszu konopnego oraz udzieli informacji na temat wszystkich zaleceń lekarskich.

Jaki jest koszt leczenia medyczną marihuaną w Bydgoszczy?

Ceny za gram medycznej marihuany w zależności od miasta to koszt między 50 a 65 zł. Nie jest to co prawda tanie leczenie, jednak niezwykle skuteczne. Pomaga w wielu schorzeniach, w leczeniu bólu, zwłaszcza kiedy inne metody zawiodły. Stosowanie medycznej marihuany pozwala na zmniejszenie dawki opioidowych leków, które mają mocne działanie i uzależniają. Wbrew temu co sądzą niektóre osoby, ryzyko uzależnienia od suszu lekarskiego jest naprawdę niewielkie. Leczenie nie jest niestety refundowane, a jego koszty związane są z koniecznością ściągania leku zza granicy.

Czy leczenie jest bezpieczne?

Stosowanie medycznej marihuany ma o wiele mniejsze możliwe skutku uboczne, niż choćby opioidy, które powodują wiele działań niepożądanych. Susz medyczny, który jest dobrze dobrany do danej choroby i stanu pacjenta, daje naprawdę dobre efekty, przy małych skutkach ubocznych. Samo leczenie zdecydowanie jest bezpieczne, z resztą to lekarz decyduje czy w ogóle można rozpocząć terapię i jaką mieszanką leków.

Gdzie można palić medyczną marihuanę w Bydgoszczy?

Ta naprawdę medyczną marihuanę można palić wszędzie tam, gdzie można palić papierosy. Jednak cóż, trzeba się liczyć raczej z nieprzychylnymi spojrzeniami, bo jednak jeszcze jesteśmy sporo w tyle, jeśli chodzi o legalizację choćby marihuany rekreacyjnej czy nawet świadomość, jakie dobrodziejstwa niesie stosowanie suszu medycznego. Poza suszem do palenia można także wybrać metodę waporyzacji. Olejek o wysokim stężeniu składników służy do inhalacji.

Leczenie depresji w Bydgoszczy

Depresja jest chorobą, która dotyka osoby w różnym wieku. Jej przyczyny są bardzo rozległe, a leczenie, nawet do długotrwałe często nie przynosi efektów. Przełomem w leczeniu pacjentów chorych na depresję jest stosowanie suszu konopnego. Jego działanie jest zbliżone do leków antydepresyjnych, przy czym nie jest to chemiczna ingerencja w organizm. Poza tym stosowanie medycznej marihuany nie niesie za sobą tylu skutków obocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *