Skip to main content

Marihuana medyczna Poznań – do jakiego lekarza po receptę?

Marihuana medyczna Poznań – do jakiego lekarza po receptę?

Marihuana medyczna Poznań – do jakiego lekarza po receptę?

Rozwój medycyny alternatywnej w ostatnich latach jest wiodącym trendem. Znacznie wzrosło zainteresowanie ziołolecznictwem, a ludzie coraz bardziej doceniają dobro składników naturalnych, jakie mają na wyciągnięcie ręki. Coraz chętniej podczas choroby czy przeziębienia najpierw próbujemy się leczyć domowymi metodami. Zwiększyło się także zainteresowanie holistycznym podejściem do człowieka. Wiele osób sięga po naturalne metody, kiedy inne leki zawiodły, medyczna marihuana i duże nią zainteresowanie są tego najlepszym przykładem.

Czy w Poznaniu można dostać receptę na susz konopny?

W Polsce już od 2017 roku leczenie medyczną marihuaną jest legalne. Wiele osób już wcześniej interesowało się tą metodą, jednak korzystanie z suszu niestety było poza prawem. Jednak dzięki staraniom specjalistów i liczby badań naukowych, które wykazują dobre i skuteczne działanie tego leku, można go wykupić na receptę. Na tego typu lek receptę może wystawić lekarz, który posiada uprawnienia do wystawiania recept narkotycznych. Są to przede wszystkim onkolodzy, neurolodzy. Równie dobrze takie uprawnienia może mieć też lekarz pierwszego kontaktu.

Do jakiego lekarza w Poznaniu po receptę na medyczną marihuanę?

Jak już zostało wspomniane, receptę na medyczną marihuanę może wystawić lekarz z odpowiednimi uprawnieniami. Ale, nie warto iść z tym tematem do pierwszego lepszego lekarza. W skuteczności terapii bardzo ważny jest odpowiedni dobór mieszanki. Najlepiej wybrać takie miejsce, które specjalizuje się w leczeniu tą metodą. Klinika CannaTherapy obsługuje pacjentów z całej Polski. Jest to możliwe dzięki video poradom. To też wygodna opcja dla pacjenta, nie wiążę się z koniecznością dojazdu, stania w korkach. W domowym zaciszu czujemy się też bezpieczniej. To nie jest też tak, że lekarz od razu przepisze receptę, zanim to zrobi będzie chciał zobaczyć dokumentację medyczną, możliwe że zleci dodatkowe badania.

Na jakie choroby pomoże medyczna marihuana Poznań?

Lista schorzeń, przy których stosowana jest medyczna marihuana jest dość długa. Najczęściej jest stosowane w leczeniu dolegliwości bólowych takich jak: bóle neuropatyczne, dyskopatie, bóle nowotworowe, zapalne, pooperacyjne. Takie terapie są stosowane też u pacjentów onkologicznych – w leczeniu nowotworów mózgu, układu rozrodczego. Mieszanki konopne podaje się także pacjentom z zaburzeniami psychicznymi, w schorzeniach takich jak ADHD, depresje, zaburzenia snu, zaburzenia lękowe, fobie. Inne schorzenia to: stwardnienie rozsiane, migreny, choroba Parkinsona, zespół Draveta, Zespół Lennoxa-Gastauta.

Gdzie można kupić medyczną marihuanę w Poznaniu?

Niestety nie w każdej aptece można kupić ten lek. Największe problemy z dostępnością będą mieli przede wszystkim mieszkańcy małych miasteczek. Żeby wykupić lek trzeba mieć przede wszystkim ważną receptę od lekarza oraz kod PIN do jej realizacji. Taką receptę można otrzymać podczas videoporady, gdzie lekarz poda jedynie numer recepty i kod odbioru, lub wyśle w formie elektronicznej te informacje wraz z zaleceniami. Można także w internetowej wyszukiwarce sprawdzić, w której aptece leki są dostępne. W mieście takim jak Poznań jest ich całkiem sporo. Na ten moment, susz konopny nie jest refundowany. Cena za gram waha się w zależności od miasta i apteki od 55 do 65 złotych. Jednak pacjenci, którzy zmagają się na co dzień z dużym bólem wiedzą, że ulga jest o wiele cenniejsza.

Lista aptek realizujących recepty na medyczną marihuanę w Poznaniu

  • Apteka na Starówce: ul. Wrocławska 20

  • Apteka Gemini: ul. Półwiejska 5 / Os. Wichrowe Wzgórze 105

  • Apteka „Pod Sasanką”: ul. Krakowska 32/2

  • Super-Pharm: ul. Półwiejska 42 lokal 232 (Stary Browar) / ul. Bukowska 165

  • DOZ Apteka Dbam o Zdrowie: ul. 23 lutego 18

Czy medyczna marihuana uzależnia?

Ludzie ciągle mylą medyczną marihuaną od suszu, który jest wykorzystywany rekreacyjnie. W przypadku mieszanek medycznych przede wszystkim znany jest ich skład. Są to oczyszczone mieszanki o odpowiednim stężenie THC i CBD. Wbrew powszechnej opinii, ryzyko uzależnienia jest o wiele mniejsze, niż choćby podczas przyjmowania mocnych leków z grupy opioidów. Warto skorzystać z konsultacji u specjalistów takich jak w CannaTherapy, którzy opowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią jak wygląda leczenie.

Czy palenie medycznego suszu w Poznaniu jest legalne?

Co prawda palić medyczne mieszanki można także na zewnątrz, co jednak zalecane jest robienie tego z dala od większych skupisk ludzi. Pewnie będzie się to wiązało z nieprzychylnymi spojrzeniami. Niestety, mentalnie trochę nam jeszcze brakuje. Na wypadek kontroli policji, należy mieć ze sobą dokument, który potwierdzi, że palony susz jest wskazanym medycznie.

Czy można prowadzić pojazd podczas odbywania terapii?

W czasie terapii z suszu, a także tydzień po nie można prowadzić pojazdów. Susz medyczny wpływa na zdolności psychoruchowe. Prowadzenie pojazdu po przyjmowaniu takich substancji jest też regulowane prawem.

Jakie rodzaje medycznej marihuana można kupić w Poznaniu?

Istnieje kilka różnych postaci medycznej marihuany. Jedną z nich jest susz przeznaczony do palenia, jednak nie każdy pacjent chce z tej metody korzystać. Jej alternatywą jest dostarczanie leku poprzez waporyzację, w czasie której olejki są podgrzewane. Jeszcze inna możliwość do spray doustny, a także jako składni tabletek czy maści. Opcji jest wiele, a lekarz na pewno dobierze nie tylko najlepszą dawkę, ale też formę przyjmowania leku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *