Skip to main content

Medyczna Marihuana Szczecin – co warto o niej wiedzieć?

Medyczna Marihuana Szczecin – co warto o niej wiedzieć?

Medyczna Marihuana Szczecin – co warto o niej wiedzieć?

Medycyna naturalna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie ziołolecznictwem i holistycznym podejściem do człowieka zrodziło się po części z tego, że farmakologia często bywa zawodna, a po części z tego, że wiele osób nie chce chemicznej ingerencji w swój organizm. Jednym z najpopularniejszych środków, o wysokiej skuteczności w leczeniu wielu schorzeń jest medyczna marihuana. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co warto o niej wiedzieć.

Na co jest dobra medyczna marihuana?

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z terapii marihuaną, kiedy inne metody leczenia zawiodły. Wiele drogich i męczących wizyt u szeregu specjalistów, czasem nie przynosi żadnego efektu, a życie z ciągłym bólem może zamienić się w koszmar. Zawarte w medycznej marihuanie składniki, zwłaszcza kannabinoidy THC i CBD stymulują organizm, łagodzą stany zapalne, dolegliwości bólowe. Leczenie tą metodą jest zalecane także osobom, które borykają się z depresją, stanami lękowymi, bezsennością. Jej szerokie właściwości od wielu lat są stosowany w wielu krajach na świecie, a w Polsce od 1017 roku można skorzystać z leczenia suszem konopnym.

Jak można skorzystać z leczenia marihuaną w Szczecinie?

Od 2017 roku w Polsce leczenie medyczną marihuaną jest dostępne od 2017 roku. Z każdym kolejnym rokiem, grono korzystających z niej pacjentów stale się powiększa. Warto jednak wiedzieć, że terapię przy jej wykorzystaniu można wykupić tylko na podstawie ważnej recepty. Jej wystawienie przez lekarza jest oczywiście poprzedzone solidnym wywiadem lekarskim podczas wizyty. Podczas takiej wizyty lekarz może wystawić e-receptę na marihuanę medyczną, którą należy zrealizować w aptece. Jednak tu uwaga – nie w każdej może być dostępny susz konopny.

Gdzie kupić medyczną marihuanę w Szczecinie?

Jednak nie w każdej aptece można zrealizować taką receptę. Żeby oszczędzić sobie kłopoty i chodzenia od apteki do apteki, warto najpierw sprawdzić, gdzie można kupić lek. W większych miastach, znajdzie się kilka aptek, które są zaopatrzone w medyczną marihuanę. Można je kupić choćby w sieci aptek Centrum Zdrowia czy Super-Pharm w Szczecinie. Dostępność leku można łatwo sprawdzić przez internet, a nawet go zarezerwować.

Gdzie można skorzystać z wizyty z Szczecinie?

Pierwszym krokiem do skorzystania z wizyty jest zarejestrowanie się online w Klinice Cannatherapy, gdzie można wybrać dogodny dla siebie termin. Wizyty odbywają się online lub w siedzibie kliniki. Opcja online to świetne rozwiązanie, pozwala na skorzystanie z fachowej porady w domowym zaciszu, a liczne badania wskazują na to, że podczas takiej wizyty pacjenci są mniej spięci i zdenerwowani. Warto pamiętać, żeby na samą wizytę przygotować wszystkie dokumentny medyczne związane z leczeniem – konsultacje lekarskie, wyniki badań, wypisy ze szpitala. Podczas same wizyty lekarz decyduje o tym, że pacjent kwalifikuje się do rozpoczęcia terapii konopnej, informuje o rodzaju suszu jaki będzie stosowany i dawce. Podczas wizyty online, może także wystawić e-receptę.

Jaki jest koszt kuracji konopnej w Szczecinie?

Niestety medyczna marihuana Szczecin nie jest lekiem refundowanym. Jej cena waha się w zależności od miasta i apteki i środki jest to 65 zł za 5 gram leku. Ta cena wynika z konieczności sprowadzania leku z innych krajów. W Polce dopuszczone do sprzedaży jest obecnie 6 rodzajów suszu konopnego, które różnią się zawartością THC i CBD. Dla porównania choćby w Niemczech do leczenia pacjentów wykorzystuje się ponad 130 różnych odmian suszu. Specjaliści w Klinice Cannatherapy dobiorą najlepszą mieszankę w zależności od schorzeń i stanu pacjenta.

Czy każdy lekarz w Szczecinie może wystawić taką receptę?

Aby lekarz mógł wystawić receptę na susz konopny, musi posiadać uprawnienia do przepisywania leków narkotycznych. Może ją wypisać lekarz każdej specjalizacji, pomijając weterynarię. Jednak jeśli zależy Ci na fachowej poradzie, warto zaufać specjalistom, którzy na co dzień prowadzą wiele terapii i pomagają wielu osobom. Taką pomoc z pewnością otrzymasz u Cannatherapy. Dobrze dobrane leczenie i dawkowanie są bardzo ważne z punktu widzenia działania leku na odpowiednie schorzenia i łagodzenie objawów. Źle dobrane leczenie nie będzie skuteczne i może prowadzić do występowania działań niepożądanych. Lekarze z poradni ogólnych posiadają raczej nikłą wiedzę w tym temacie, nie warto więc ryzykować i tracić czasu, a od razu zwrócić się o pomoc do tych, którzy znają się na tym fachu.

Dla kogo jest taka terapia?

Leczenie marihuaną medyczną jest zalecana w leczeniu bólu związanego z chorobami nowotworowymi. Jest także szeroko stosowane w leczeniu psychiatrycznym, dermatologicznym, reumatologicznych, urologicznych czy ginekologicznych. Stosowanie tego leku pozwala na zmniejszenie przyjmowanych dawek opioidów o działaniu przeciwbólowym, które są lekami o mocnym działaniu uzależniającym. Wiele osób obawia się suszu konopnego w obawie przed uzależnieniem. Jednak susz medyczny różni się od tego wykorzystywanego rekreacyjnie. Ryzyko uzależnienia jest bardzo niskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *