Skip to main content

Medyczna Marihuana Lublin – lista aptek z suszem

Medyczna Marihuana Lublin – lista aptek z suszem

Medyczna Marihuana Lublin – lista aptek z suszem

Warto jest zaznaczyć już na samym początku, że marihuana medyczna nie jest tym samym, co tak zwana ”trawka”. Mimo tego, że wiele osób używa tych zwrotów zamiennie, to występują diametralne różnice w znaczeniu tych dwóch słów.

Potoczna nazwa marihuany, czyli właśnie „trawka” odnosi się do tak zwanych „jointów”, bądź jeszcze inaczej „skrętów”, często niewiadomego pochodzenia i zanieczyszczonego, co może szkodzić zdrowiu. Tego rodzaju marihuana nie jest legalnie dostępna w sprzedaży.

Marihuana lecznicza jest z kolei oczyszczona ze wszelkich toksyn oraz pochodząca z legalnych źródeł. Jest ona tworzona z myślą o wykorzystaniu jej do celów leczniczych.

Jakie są dostępne rodzaje suszu medycznej marihuany w Lublinie?

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje konopi:

 • Konopie dzikie – Charakteryzują się tym, że posiadają niską zawartość THC (psychoaktywnego związku).
 • Konopie siewne – Ten rodzaj hodowanej konopi jest wyjątkowo popularny ze względu na bogatą ilość wartości odżywczych, a także CBD (niepsychoaktywny związek). Ze względu na niską zawartość THC, ten rodzaj konopi wykorzystywany jest w lecznictwie.
 • Konopie indyjskie – Ten rodzaj konopi z kolei charakteryzuje się wysoką zawartością THC, bo nawet do kilkudziesięciu procent stężenia.

Mimo tego, że marihuana lecznicza posiada minimalne wartości stężenia psychoaktywnego THC, to śladowe ilości nie wpływają źle na organizm człowieka. Należy jednak pamiętać, że w Polsce posiadanie marihuany o stężeniu THC większym, niż 0,3 jest zabronione.

Medyczna marihuana (Lublin) – na jakie dolegliwości?

To, że medyczna marihuana pomaga w niektórych dolegliwościach, bólach czy nawet podczas leczenia niektórych chorób jest wiadome chyba wszystkim. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak szeroki zakres medyczny posiada tego rodzaju marihuana. Medyczna marihuana w Lublinie polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na niżej wymienione dolegliwości:

 • ADHD,
 • zaburzenia snu,
 • problemy z nerwami,
 • depresja,
 • fobie społeczne,
 • przewlekłe bóle nowotworowe,
 • bóle pooperacyjne,
 • bóle neuropatyczne,
 • nowotwory mózgu,
 • choroby gastrologiczne,
 • choroby urologiczne,
 • choroby reumatologiczne.

Jak stosować medyczną marihuanę w Lublinie?

Marihuana medyczna, czyli ta, która jest dostępna na receptę w aptekach, może być przyjmowana na kilka różnych sposobów.

Pierwszym z nich jest przyjmowanie marihuany doustnie, to jest w postaci tabletek, które rozpuszczając się, wydzielają odpowiednie związki, które korzystnie wpływają na ludzki organizm.

Drugim sposobem przyjmowania marihuany jest waporyzacja. Poprzez wdychaną parę, związki przedostają się do organizmu, oddziałując na niego.

Ostatnim i chyba najbardziej znanym sposobem przyjmowania marihuany leczniczej w Lublinie jest po prostu palenie.

Czy po marihuanie leczniczej mogą pojawić się skutki uboczne?

Pytanie o skutki uboczne zażywania medycznej marihuany pojawia się dość często. Choć jest to marihuana lecznicza i legalna, w związku z czym dostępna na receptę, mogą pojawiać się po jej zażyciu pewne dolegliwości uboczne. Nie są one szkodliwe dla zdrowia człowieka, jednak mogą powodować pewien dyskomfort. Pojawiają się one głównie u osób, które po raz pierwszy mają kontakt ze związkami zawartymi w suszu, tabletkach czy olejkach.

Do omawianych dolegliwości należą:

 • szybsze bicie serca,
 • zawroty głowy,
 • nudności,
 • czasem może pojawić się również dezorientacja,
 • obniżone ciśnienie.

Czy marihuana lecznicza uzależnia?

Innym pytaniem, które często pada od osób, które nie miały jeszcze kontaktu z medyczną marihuaną jest: czy zażywanie jej powoduje uzależnienie?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Prawdą jest, że człowiek może uzależnić się od wszystkiego. Od kawy, przez cukier, aż po alkohol. Sama marihuana oraz związki w niej zawarte, które aktywnie oddziałują na organizm nie jest uzależniająca. Jednak należy zwrócić uwagę, że efekt, jaki można uzyskać dzięki stosowaniu medycznej marihuany może sprawić, że osoba stosująca susz uzależni się od samego efektu. Jednak dokładnie ta sama kwestia tyczy się cukru, czy kawy, które również w pewien sposób oddziałują na organizm.

Stosując się do zaleceń lekarza, można uniknąć takich skutków.

Marihuana lecznicza Lublin – gdzie ją dostać?

W Lublinie medyczną marihuanę dostać można w takich miejscach, jak:

Terapie Cannabium – Medycyna Konopna,

Klinika Cannabis – Klinika terapii medyczną marihuaną,

Cannabis Shop 420.

W dużych miastach nie powinno być najmniejszego problemu z dostaniem medycznej marihuany, niezależnie od tego, czy próbujemy otrzymać ją w fizycznie, czy zakupić przez internet.

Aby otrzymać receptę na medyczną marihuanę, należy skontaktować się z lekarzem, który posiadać będzie zezwolenie na wydawanie recept narkotycznych. Warto jest również upewnić się, że lekarz, do którego się udasz, będzie, na przykład do nas, będzie posiadać odpowiednią wiedzę.

Apteki realizujące recepty na medyczną marihuanę w Lublinie:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/100243/cannabis-flos-thc-20-cbd-1-aurora-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-lublinie

Kwalifikacja

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, czy Twój problem kwalifikuje się do otrzymania recepty na marihuanę leczniczą Lublin, skontaktuj się z nami. Dzięki temu poznasz szczegóły zażywania oraz pozytywne efekty, na jakie pozwala medyczna marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *