Skip to main content

Marihuana medyczna Gdańsk – gdzie szukać?

Marihuana medyczna Gdańsk – gdzie szukać?

Marihuana medyczna Gdańsk – gdzie szukać?

Kiedy inne metody leczenia zawiodły, a dolegliwości bólowe nie pozwalają na normalne, codzienne funkcjonowanie, warto zainteresować się alternatywnymi metodami leczenia, takimi jak choćby medyczna marihuana, które od lat z powodzeniem stosowane są na całym świecie. Jak wygląda w Polsce leczenie tym preparatem i gdzie go można dostać?

Gdzie szukać medycznej marihuany w Gdańsku?

Leczenie medyczną marihuaną, wbrew opinii wielu osób w Polsce jest w pełni legalne. Na ten moment do sprzedaży dopuszczone jest sześć preparatów, które są mieszankami suszu o różnym stężeniu składników. W miastach takich jak Gdańsk nie powinno być problemem z jej dostępnością w aptekach, ale mieszkańcy małych miasteczek i wsi mogą się liczyć z koniecznością wyprawy do sąsiedniego, większego miasta. Żeby ją kupić trzeba mieć jednak ważną receptę. Pomocna będzie tu internetowa wyszukiwarka dostępnych leków, gdzie można sprawdzić, w której z aptek leki są dostępne. Zaoszczędzi to zachodu związanego z szukaniem w wielu miejscach. Można także poprosić o sprowadzenie leku.

Gdańsk – jak można otrzymać receptę na marihuanę medyczną?

Proces przepisywania tego leku, jest taki sam jak w przypadku innych leków dostępnych na receptę. Poprzedza to wizyta lekarska, wywiad, lekarz może zlecić też dodatkowe badania. Do wypisywania recepty na medyczną marihuanę uprawnieni są wszyscy lekarze, którzy mogą przepisywać leki RPW, czyli leki z grupy narkotycznych. Lekarze pierwszego kontaktu, choć wielu z nich takie uprawnienia ma, raczej nie są dobrym wyborem. Raczej ich wiedza w tym temacie nie jest zbyt duża. Warto wybrać takich specjalistów, którzy od lat zajmują się doborem takich kuracji. Takich lekarzy znajdziemy choćby w CannaTherapy. A dobrze dobrane leki w przypadku każdego schorzenia są bardzo istotne.

Jak wygląda wizyta i gdzie można z niej skorzystać w Gdańsku?

Wizyty mogą odbywać się w klinice, domu pacjenta, a także on-line. Ta ostatnia opcja jest niezwykle pomocna i ułatwia dostanie recepty. Możemy w zaciszu własnego domu połączyć się z lekarzem i porozmawiać bez skrupułów,, że ktoś nas podsłucha. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla małych miast. Zwłaszcza że nie trzeba dojeżdżać na miejsce, a mówimy tu o pacjentach np. onkologicznych, którzy zmagają się z sporym bólem, i dla których przemieszczanie się jest niekomfortowe, i często wiąże się z nasileniem objawów. Na taką wizytą można się umówić poprzez formularz internetowy lub telefonicznie, pacjenci otrzymają także komplet informacji na temat tego, jak mają się przygotować do wizyty i co powinni ze sobą mieć. A bardzo ważne jest zebranie całej dokumentacji medycznej. Zalecenia od lekarzy, diagnoza schorzenia, stosowane leki, wyniki badań, to wszystko będzie bardzo pomocne.

Dla kogo jest medyczna marihuana?

Medyczna marihuana Gdańsk jest stosowana w leczeniu bólu przy chorobach onkologicznych, jest także stosowana u pacjentów z depresją. Ale jej wykorzystanie świetnie się też sprawdza w innych dziedzinach jak leczenie bólu po urazach, czy łagodzenie stanów zapalnych. Jej szerokie zastosowanie sprawia, że jest to lek który można stosować u wielu pacjentów. Jednym z jej zastosowań jest leczeniu depresji, migren czy nerwicy. Duża skuteczność sprawia, że pacjenci coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. Większa jest także świadomość odnośnie jej korzystnego wpływu, bo wiele osób wciąż nie widzi różnicy między suszem stosowanym w celach leczniczych a tym który jest palony rekreacyjnie.

Ceny leczenia suszem konopnym w Gdańsku?

Ceny kuracji medyczną marihuaną wahają się w zależności od miast, jedna można założyć, że 1 gram kosztuje ok. 65 złotych i jest dostępny tylko na receptę. Popularną metodą stosowanie jest stosowanie inhalacji z oczyszczonego ekstraktu z konopi. Podczas waporyzacji pacjent ma w wygodnej do odmierzania dawek strzykawce, oczyszczone ekstrakty o odpowiednim stężeniu. Taka droga podania leku jest także szybko wchłaniania, oraz nie wiąże się to z ryzykiem zagrożeń dla dróg oddechowych, jakie mogą się pojawić podczas palenia.

Gdzie można palić medyczną marihuanę w Gdańsku?

Szczerze powiedziawszy, raczej nie zaleca się jej palenia w miejscach publicznych. Mentalnie, chyba nasz kraj jeszcze nie jest na to gotowy, a po co narażać się na nieprzychylne spojrzenia czy kontrolę policji. Jednak jeśli się tak zdarzy, należy mieć ze sobą dokument, który potwierdza kupienie medycznej marihuany, warto mieć też ksero czy choćby zdjęcie w telefonie zaleceń od lekarza.

Jak wygląda terapia suszem w Gdańsku?

Możliwość skorzystanie z wygodnej wizyty online to spore ułatwienie. Wiele osób przekonało się do nich dopiero podczas pandemii, kiedy nie bardzo był inny wybór. Jednak ta opcja jest nie tylko bardzo wygodna, ale też wiąże się z np. Brakiem kosztów dojazdu do kliniki w innym mieście. A dla osób, które zmagają się z dużym bólem, często jest to ponad ich siły. Podczas wizyty lekarz zdecyduje o tym, że dana osoba kwalifikuje się do leczenie tą metodą, a także dobierze najlepszy preparat. W Polsce jest ich o wiele mniej dopuszczonych do sprzedaży, niż w innych krajach. Jednak jest to zapewne kwestią czasu. Susz można palić, albo stosować inhalacje z ekstraktu. Bardzo ważne jest prowadzenie dziennika, a także wizyty kontrolne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *